WYNIKI 2016    Miło mi Państwa poinformować, że zakończyła się dwunasta odsłona Europejskiego Integracyjnego Festiwalu Piosenki Dziecięcej INTERMUZA pod dyrekcją znakomitego autora tekstów piosenek, a także poety, scenarzysty i autora musicali, sosnowiczanina, JACKA CYGANA.

Oprócz tradycyjnego konkursu piosenki dziecięcej, w tym roku organizatorzy ponownie otworzyli przestrzeń dla osób z zacięciem literackim. Dzięki wsparciu Stowarzyszenia Autorów ZAiKS, w celu poszerzenia oferty oraz edukacji muzycznej, zorganizowany został równolegle konkurs na tekst piosenki dla dzieci. Ogółem do trzeciej edycji konkursu zgłosiło się 24. autorów. Zwyciężyła Eliza Jończyk z tekstem piosenki Tata. Utwór ten w przyszłym roku otworzy XI. Europejski, Integracyjny Festiwal Piosenki Dziecięcej INTERMUZA.

Eliminacje do samego FESTIWALU odbyły się w dwóch etapach a prezentacje były oceniane w dwóch kategoriach wiekowych: 7-10 lat oraz 11-13 lat.Pierwszy etap to ogólnopolskie i regionalne eliminacje, które odbyły się na podstawie przesłanych materiałów demo oraz w przypadku osób z terenu Sosnowca i województwa śląskiego (w tym także osób niepełnosprawnych) poprzez przesłuchania wokalne. Drugi etap, czyli przesłuchania finałowe, nastąpił z udziałem osób wyłonionych po etapie pierwszym.

Ogółem w przesłuchaniach uczestniczyło 152 dzieci z terenu Polski i zagranicy. Do przesłuchań finałowych jury w składzie Anna Kamalska - Mikoś, Katarzyna "Puma" Piasecka, Zofia Wróbel, Jacenty Jędrusik, Tadeusz Piszek oraz Jacek Cygan zakwalifikowało 23. osóby. Nagrodę główną Grand Prix przyznano Martynie Markiewicz, natomiast pierwsze miejsca w swoich kategoriach wiekowych zdobyli – Alicja Czajkowska w kat. 7 - 10 lat, Wiktoria Tracz w kat. 11-13

Wykonanie: Adam Szendzielorz